Увійду в дім Твій, поклонюся до храму святого Твого (Пс. 5:8)
Православний храм займає особливе місце в житті християнина. Місце щирої молитви до Бога і Вищого світу, де звершуються благодатні Таїнства Церкви. Місце, де душа людини знаходить спокій від суєти світу, за словами Спасителя: “Прийдіть до Мене, усі струджені та обтяжені, і Я заспокою вас” (Мф. 11:28). Храм є місцем зібрання віруючих християн для спільного Богослужіння, бесід про спасіння душі і проповідей, духовної праці для спасіння душі, виправлення себе.
Для православних жителів і гостей столиці нашої країни відкриває свої двері в духовний світ Православ’я храм в ім’я святого мученика Трифона на масиві Троєщина в Деснянському районі Києва.
Починалося все в січні 2005 року, коли Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Володимир († 2014 р.) схвалив і благословив будівництво храму на честь мученика Трифона. Це була звичайна, нічим не примітна територія над озером, вдалині від мирської метушні.
Вже в лютому біля місця будівництва був встановлений хрест, що ознаменувало початок зведення дерев’яної будівлі храму. Тоді почалася підготовка до майбутніх робіт: купували і заготовляли будівельний матеріал, обговорювались технічні питання і терміни.
На початку березня того ж року був готовий фундамент, а через два тижні розпочалось повномасштабне будівництво, яке йшло швидкими темпами.
Так, з молитвою і допомогою Божою, в новозведеному дерев’яному храмі 1 травня 2005 року – на свято Світлого Христового Воскресіння – було звершено перше богослужіння. У вересні храмова територія вже мала огорожу. Варто відзначити, що саме завдяки парафіяльній громаді, кропіткій, злагодженій роботі небайдужих людей, на території було прибране і вивезене сміття і розпочався благоустрій, який сьогодні відображений в чудовому ландшафтному дизайні, з буйством багаторічних квітів, дерев і альтанкою, що обплетена виноградною лозою.
Так, з року в рік, життя приходу змінювалося, а разом з ним зростала і чисельність парафії, через що і постало питання про необхідність і доцільність будівництва великого кам’яного храму. Відзначимо, що люди відвідували храм не тільки для молитви у недільні дні або свята, а й у будні, щоб прибрати та прикрасити територію храму.
У 2008 році створювався і погоджувався проект нового кам’яного храму. Цей етап тривав кілька років, і був завершений в 2010-му році. А вже в 2011 році знову почалися будівельні роботи, що тривають і сьогодні.
У 2013 році було завершено будівництво цокольного поверху, де тепер розташований нижній храм на честь блаженної Матрони Московської.
2 травня 2015 року – в день пам’яті блаженної Матрони Московської – з благословіння Предстоятеля УПЦ, Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія, освячення престолу звершив керуючий Східним вікаріатством м.Києва єпископ Ірпінський Климент.
В даний час в храмі блаженної Матрони Московської регулярно відбуваються богослужіння.
На жаль, історія храму не обійшлася без сумних подій. Так, в ніч з 26 на 27 січня 2015 року дерев’яний храм мученика Трифона постраждав від пожежі. Невідомі зловмисники вночі проникли на територію і кинули палаюче автомобільне колесо під стіну храму. В результаті пожежі, згоріла стіна храму, більше половини даху і купол. Знадобилося близько двох тижнів, щоб усунути первинні наслідки пожежі та провести необхідні підготовчі роботи для відновлення храму. З 9 лютого 2015 року почалися роботи з демонтажу і заміни купола і даху, що згоріли. Сам процес відновлення храму тривав десять місяців. У кінці листопада в храмі знову залунала молитва: 28 листопада було звершено всенічне бдіння, а 29 листопада – Божественна Літургія.
…Сьогодні громада парафії живе динамічним життям, проводиться масштабна робота за різними напрямками: діє недільна школа, проходять зустрічі з сім’ями та молоддю, триває будівництво храмового комплексу і облаштування території. Але головним напрямком всіх трудів залишається свідчення про Христа і виконання Його заповіді: “Любіть один одного!” (Ін. 13:34).